Straipsniai

Durys Jūsų namams

Nuo senų laikų žmonės skyrė daug reikšmės ir dėmesio, durų pasirinkimui ir jų išdėstymui. Manyta, kad būtent pro duris ateina didžioji namų energijos dalis. Pagal senovės išmintį, namai turi sudaryti visumą su žmogaus energija, tik tuomet namuose jausitės laimingi, gyvensite jaukioje aplinkoje.

Šiais laikais, kai daug dėmesio skiriame savo būsto interjerui durys tampa viena svarbiausių interjero detalių, daug pasakanti apie šeimininkų požiūrį į aplinką, estetiką ir net gyvenimo būdą. Atkreipkite dėmesį į tai, kad bendrauti mėgstantys žmonės dažniausiai renkasi jaukias ir šviesias duris. Tokios durys tarytum kviečiančia užeiti, bendrauti, keistis teigiamomis emocijomis. Santūrūs šeimininkai linkę rinktis tamsias spalvas ir sudėtingas konstrukcijas.

Durys privalo apsaugoti patalpas nuo nepageidaujamų žvilgsnių. Jos gali spinduliuoti šiluma ar būti santūrios. Teisingai parinktos durys padidins patalpą, sukurs jaukumą ir intymumą. Durų išvaizda dažnai išduoda už jų esančių patalpų paskirtį, dydį, stilių.

 

Rinkdamiesi duris, atsižvelkite į tai, kad jos turi derėti su bendru architektūriniu sumanymu bei proporcijomis. Paprastai gamintojai originalesnio dizaino duris gamina  nestandartinio dydžio, būtent todėl, ši interjero detalė turi būti apgalvota jau pastato projektavimo ar būsto remonto planavimo metu, darant tai vėliau gali smarkiai sumažėti pasirinkimo laisvė. Duris pradėkite rinktis anksčiau, kad remonto metu galėtumėte pasikoreguoti esamas durų angas.

 

Lauko durys – namų sielos veidrodis, atspindintis bendrą būsto idėją. Didelį dėmesį skirkite lauko durims, nes būtent lauko durys „pasitinka“ jūsų svečius. Žmogus pamatęs lauko duris susidaro pirmą įspūdį apie jus ir jūsų namus. Lauko durys gali intriguoti ir formuoti svečiui tam tikrą nuotaiką. Lauko sąlygoms tinka kaip metalinės, taip ir iš natūralaus medžio masyvo pagamintos durys. Labai svarbu, kad jos būtų tinkamai sukonstruotos, gerai apšiltintos, atsparios lauko sąlygų poveikiams bei turėtų patikimas, sunkiai vagims įveikiamas spynas.

 

Vidaus durų pasirinkimas platesnis. Skiriasi durų konstrukcija, apdailos būdai, bei dekoravimo elementai. Galite sumaniai rinktis įvairaus pločio duris ne tik pagal patalpų paskirtį, bet ir pagal norimą vizualinį efektą. Plačios durys praplės patalpą ir suteiks jai didingumo.
Kambario durų spalvą galima derinti prie sienų ar grindų spalvos – taip išlaikydami vientisą spalvų gamą. Pasirinkdami kontrastingas durų spalvas  pagyvinsite nuobodžiai atrodančias sienas. Prie klasikinio interjero galite rinktis puošnias staktas su raštais, karūnomis.

 

Jei norite natūralios medžio tekstūros durų už prieinamą kainą, tinkamiausias jums variantas faneruotos – durys. Faneruotos durys gaminamos iš įvairių lukšto rūšių: ąžuolo, uosio, buko, klevo, beržo, raudonmedžio, vyšnios, riešuto, juodalksnio ir daug kitų.

 

 

Patalpoms į kurias patenka mažai šviesos, arba siauriems koridoriams, nedideliems holams puikiai tinka šiuolaikinės stiklo durys, arba durys su stiklo elementais. Jos neužstoja šviesos, sukuria erdvumo pojūtį ir suteikia lengvumo interjerui.

 

Durys yra vienas pagrindinių būsto akcentų, kurį pakeisti nėra taip paprasta, kaip tai galima padaryti su įgrisusiu foteliu arba spinta. Juk durys tai gaminys, kuris yra susietas su buto arba namo konstrukcija ir norint jas pakeisti, kai kada tenka daryti remontą. Durų salone „Durų Planeta“ patars, kokios durys jums geriausiai tiks, padės išsirinkti spalvas, durų stilių. Kvalifikuoti meistrai kokybiškai įstatys duris, bei suteiks garantijas. Rinkitės įvairias duris iš plataus duruplaneta.lt pasirinkimo, leiskite atsiskleisti jūsų vaizduotei.